179k views
4 votes
What’s the unit rate for $8.45/5.6 lb

User David Mas
by
8.5k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$8.45/5.6 lb = $1.51/lb

User MattyZ
by
7.6k points

No related questions found