$0.74
==========
The unit price is the cost per unit of a product.
In this case, we have a 7-pound bag of flour that costs $5.20. To find the unit price, we need to divide the total cost by the number of units.
Rounded to the nearest cent, the unit price of the flour is $0.74.
So, the unit price of the 7-pound bag of flour is $0.74.