Answer:
==========
The unit price is the cost of one item or unit.
To find the unit price of an 8-pack of corn dogs, you need to divide the total cost by the number of units in the pack.
In this case, divide $4.96 by 8.
Therefore, the unit price of the corn dogs is $0.62.