Answer:
Please see below.
Explanation:
Part A:
4.32/9 = .48
3.00/5 = .6
8.25/15 = .55
3.22/7 = .46
Part B:
The unit rate is the cost per ounce of popcorn.
Part C:
The best buy is the last option. It only costs $0.46 per ounce while all the other options are more expensive per ounce.
Helping in the name of Jesus.