181k views
12 votes
If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

User Rohanil
by
8.5k points

1 Answer

14 votes

Answer:

6.02

Explanation:

Divide price by quantity

User Emmaly
by
7.9k points

Related questions