Calculate how much it costs per ounce. 4.39 / 6 = 0.73
11.69 / 14 = 0.835
0.73 x 14 = 10.22 (if you wanted the same quantity as second option, still cheaper)
First option is the better deal. $0.73 per ounce for first one and $0.83 per ounce for second option.