225k views
18 votes
Miranda spent $1.45 on 5 bananas. What is the unit rate? $ ___________ per banana *

User PiKos
by
7.8k points

1 Answer

7 votes
She spent 0.29 for each one of the bananas because if u divided 1.45 by 5 u get 0.29
User SOF User
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories