54.4k views
3 votes
HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS

HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP PLS HELP-example-1

2 Answers

9 votes

Answer:

what elephant house said I was to late

Explanation:

User Shai Barack
by
4.8k points
5 votes

Answer:

A C D

Explanation:

Unit rate examples:

70 miles / 1 hour

$1.10 / 1 pound

32 heartbeats / 1 minute

Unit rate will always have 1 as a denominator when put into a ratio. All answers except B have 1 as the rate.

User Crapo Wolf
by
4.5k points