Let's use "x" to represent the number of rides that Lee goes on.
Then, the cost of the first option, with unlimited rides, can be represented by the equation:
Cost of first option = $33
The cost of the second option, with admission and $2 per ride, can be represented by the equation:
Cost of second option = $17 + $2x
We know that the two options cost the same amount when Lee goes on a certain number of rides. Therefore, we can set the two equations equal to each other and solve for x:
$33 = $17 + $2x
$2x = $16
x = 8
Therefore, it will cost Lee $17 + $2(8) = $33 for both options if he goes on 8 rides.