menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
The combo meal was 7.75. there is a 20% reward coupon. how much is the combo
asked
May 8, 2024
102k
views
3
votes
The combo meal was 7.75. there is a 20% reward coupon. how much is the combo
Mathematics
high-school
Mstringer
asked
by
Mstringer
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
20% of 7.75 is 1.55. The answer is $1.55
Dmitry Lukichev
answered
May 13, 2024
by
Dmitry Lukichev
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 20, 2024
60.3k
views
at the state fair you buy 4 combo meals for you and your three friends. each meal comes with 3 chicken tenders and 2 fried oreos. how many chicken tenders and fried oreos do you buy all together? how could
Yosra Nagati
asked
Jun 20, 2024
by
Yosra Nagati
8.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
60.3k
views
asked
Feb 25, 2024
106k
views
CAN SOMEONE HELP PLEASE! A restaurant is serving a special lunch combo meal that includes a drink, a main dish, and a dessert. Customers can choose from 5 drinks, 6 main dishes, and 3 desserts. How many
Omid Mohebbi
asked
Feb 25, 2024
by
Omid Mohebbi
7.9k
points
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
106k
views
asked
May 12, 2024
116k
views
Luis bought 12 combo meals at the Taco Shop and spent $84. A. What is the unit price per combo meal? B. How much would 1 combo meal cost?
Fe Ner
asked
May 12, 2024
by
Fe Ner
8.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
116k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org