0 Comments
Answer: 3.05 USD per gallon
Explanation:
You can just divide them
Answer:
$3.05 per gallon
45.75 / 15 = $3.05 per gallon
So, the unit rate is $3.05 per gallon
9.4m questions
12.2m answers