96.7k views
2 votes
Jason bought 12 candy bars for $15. 96. If he wanted to buy 4 more, how much would he spend on those 4 bars?

1 Answer

3 votes

Answer: i think its 21.28

Explanation:

i divided 15.96 by 12 = 1.33. 1.33x4=5.32. 5.32+15.96=21.28

User Julxzs
by
8.4k points