Answer:
Explanation:
$6.80 x 19 pounds = $129.2
$4.70 x 18 pounds = $84.6
+___________________
37 pounds = $213.8
$213.8 divided by 37 pounds = 5.77837......
= $5.78 per pound
9.4m questions
12.2m answers