168k views
14 votes
You got paid $343 for 7 hours of work. Find the unit rate.

User JGWeissman
by
7.5k points

2 Answers

11 votes

Answer:

49

Explanation:

You do 343÷7 which equals your sum

User DFayet
by
8.7k points
9 votes

Answer:

$49 / hour

Explanation:

343/7 = $49/hour

User ThisClark
by
8.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories