menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $16.77. What is the unit price of the pairs of gloves?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $16.77. What is the unit price of the pairs of gloves?
asked
Oct 13, 2022
177k
views
15
votes
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $16.77. What is the unit price of the pairs of gloves?
Mathematics
college
Shoniisra
asked
by
Shoniisra
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
9
votes
Answer:
5.59
Explanation:
Alessio Dal Bianco
answered
Oct 19, 2022
by
Alessio Dal Bianco
7.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Sep 17, 2020
184k
views
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $16.17. What is the unit price of gloves?HELP ASAP
Lirui
asked
Sep 17, 2020
by
Lirui
8.4k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
184k
views
asked
Aug 15, 2021
187k
views
A package of 3 pairs of insulated gloves costs $25.77. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit prices is $ per pair of gloves
Originalbryan
asked
Aug 15, 2021
by
Originalbryan
7.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
187k
views
asked
Nov 10, 2024
124k
views
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $50.34 what is the unit price of the pairs of gloves
AdriSolid
asked
Nov 10, 2024
by
AdriSolid
7.8k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
124k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org