177k views
15 votes
A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$16.77. What is the unit price of the pairs of gloves​?

User Shoniisra
by
7.3k points

1 Answer

9 votes

Answer:

5.59

Explanation:

User Alessio Dal Bianco
by
6.3k points