177k views
15 votes
A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$16.77. What is the unit price of the pairs of gloves​?

User Shoniisra
by
8.2k points

1 Answer

9 votes

Answer:

5.59

Explanation:

User Alessio Dal Bianco
by
7.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories