Answer:
Jar 2 has the greatest unit price. B is correct.
Explanation:
Jar 1: $1.60/16 oz = 10¢/ounce
Jar 2: $2.40/20 oz = 12¢/ounce
Jar 3: $2.64/24 oz = 11¢/ounce
Jar 4: $2.88/32 oz = 9¢/ounce
Jar 2 has the greatest unit price, so the correct answer is B.