Answer:
The cost of 100 cans of tennis balls is $250
The cost of 120 cans of tennis balls is $300.
The cost of 250 cans of tennis balls is $625
Explanation:
0/12 = 2.5 per can
100*2.5 = 250
120*2.5 = 300
250*2.5= 625
9.5m questions
12.2m answers