76.5k views
4 votes
KARA SPENT A TOTAL OF $8 ON 5 PENS AND A PACKET OF PAPER. IF A PACKET OF PAPER COSTS $3, HOW MUCH DID EACH PEN COST let p be the cost of one pen

1 Answer

5 votes
Each pen cost $1 i don’t understand why it’s that hard
User James Jackson
by
7.5k points

No related questions found