menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
6) Michelle bought four packs of crayons for $18.12. What is the cost of each pack of crayons, in dollars, if all packs cost the same?
asked
Sep 2, 2024
71.7k
views
0
votes
6) Michelle bought four packs of
crayons for $18.12. What is the
cost of each pack of crayons, in
dollars, if all packs cost the
same?
Mathematics
high-school
MortalViews
asked
by
MortalViews
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
$4.53
Divide 18.12 by 4
Daniel Little
answered
Sep 9, 2024
by
Daniel Little
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 22, 2021
200k
views
Michelle bought five packs of crayons for $13.75. What is the cost of a pack of crayons, in dollars, if all the packs cost the same?
Gustavo Berned
asked
Mar 22, 2021
by
Gustavo Berned
8.1k
points
Mathematics
college
1
answer
0
votes
200k
views
asked
May 11, 2022
97.1k
views
Michelle bought 5 packs of crayons for 13.75. What is the cost of a pack of crayons in dollars if all the pack cost the same?
Ed Ball
asked
May 11, 2022
by
Ed Ball
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
97.1k
views
asked
Oct 12, 2022
147k
views
Michelle bought five packs of crayons for $13.75. What is the cost of a pack of crayons, in dollars, if all the packs cost the same? Help please :/
Arun Sivan
asked
Oct 12, 2022
by
Arun Sivan
8.1k
points
Mathematics
college
1
answer
10
votes
147k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org