160k views
2 votes
The cost of 7 scarves is $85.75. What is the unit price

User Harol
by
8.5k points

1 Answer

9 votes

Answer:

The cost of 1 scarf is $12.25 each.

Explanation:

User Argee
by
7.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories