Answer:
$0.30 per corn
$0.24 per apple
$0.62 per tomato
Step-by-step explanation: you divide the price by the amount to give you the per item cost. If you put the decimal in the wrong spot your coat could go from $.30 per corn to $3 per corn. big difference!