60.5k views
13 votes
Which is the better buy, 3 pounds of apples for $3.99 or 5 pounds of apples for $7.89?

1 Answer

5 votes

Answer:

The 3 pounds of apples for $3.99.

Explanation:

hopes this helps.

User RhymeGuy
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories