234k views
20 votes
Find each unit rate.
1. 70 mi in 5 h 2. $9.52 for 8 gals

3. 192 ft in 6 s

User Oberix
by
7.7k points

2 Answers

9 votes
44555555555555555543
User Gnavi
by
7.4k points
13 votes

Answer:

1-=14, 2=1.19, 3= 32

Explanation:

awdawfawfg

User Typhlosaurus
by
6.6k points