menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A pack of 4 hand towels costs $13.52. What is the unit price?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A pack of 4 hand towels costs $13.52. What is the unit price?
asked
Mar 4, 2024
70.1k
views
1
vote
A pack of 4 hand towels costs $13.52. What is the unit price?
Mathematics
college
Countingstuff
asked
by
Countingstuff
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
13.52 ÷ 4 = 3.38
we divided it by 4 because there are 4 hand towels
Saagarjha
answered
Mar 10, 2024
by
Saagarjha
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org