70.1k views
1 vote
A pack of 4 hand towels costs $13.52. What is the unit price?

1 Answer

4 votes
13.52 ÷ 4 = 3.38

we divided it by 4 because there are 4 hand towels
User Saagarjha
by
7.7k points

No related questions found