Answer:
$0.75 for each ingredient
Explanation:
Subtract the cost of the bowl from the total cost (7.25 - 5.00 = 2.25)
Then divide 2.25 by 3 (because there are three ingredients) the answer is 0.75 and add the dollar sign!
7.8m questions
10.4m answers