90.7k views
25 votes
Victoria buys a two-gallon bottle of juice for $48.64. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? I need this asap

1 Answer

8 votes

Answer:

2.6315789473

Explanation:

Hope this helps!

User Samisa
by
4.3k points