98.3k views
15 votes
Please helppppp!!!!!!

Please helppppp!!!!!!-example-1
User Denis Kim
by
8.2k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$7.44

Explanation:

4.96/8= .62 per ounce

.62 x 12 = $7.44

User Dan Soap
by
7.2k points