190k views
15 votes
Cookies are $3.95 for 8 ounces. What is the cost per ounce?​

User Yjshen
by
8.2k points

1 Answer

4 votes

Answer:

50 cent per ounce

Explanation:

User Kartick Vaddadi
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories