145k views
15 votes
A 45 ounce box of cereal costs $3.99. Find the unit price. Round your unit

price to the nearest cent if needed.

1 Answer

4 votes

Answer:

0.1125 ounces per cent

User Houcros
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories