229k views
25 votes
#11 Susannah went shopping and bought 3 pairs of jeans for $138. If each pair cost the same, how much does one pair cost?​

User Jfisk
by
6.6k points

2 Answers

1 vote

Answer:

414

Explanation:

138+138+138=414

User Ebasconp
by
7.2k points
3 votes

Answer:

138/3

46

Explanation:

User Julieta
by
6.5k points