Maritza is buying a multipack of 3 pairs of socks for $25.98. She will save $6.39 by buying the multipack instead of buying 3 individual pairs of the same socks.
If each pair of socks costs the same amount, how much does each pair of socks cost when bought individually? Show your work.
$25.98 + $6.39 = $
$ ÷ 3 = $