53.8k views
1 vote
Find the unit price.

9 colored pencils for $2.88
$ per colored pencil
(Type an integer or a decimal.)

User D Ta
by
8.8k points

1 Answer

6 votes

Answer:

32 cents I think I might be wrong I am so sorry

Explanation:

well if you take $2.88 and then divide it into 9 you will get 32 cents

User John Mo
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.