menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Two boxes cost $6.50, 5 boxes cost $16.25, 7 boxes cost $22.75, 10 boxes cost $32.50, and 15 boxes cost $48.75. What is the cost of each box of apple pies?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Two boxes cost $6.50, 5 boxes cost $16.25, 7 boxes cost $22.75, 10 boxes cost $32.50, and 15 boxes cost $48.75. What is the cost of each box of apple pies?
asked
Jun 9, 2024
32.9k
views
4
votes
Two boxes cost $6.50, 5 boxes cost $16.25, 7 boxes cost $22.75, 10 boxes cost $32.50, and 15 boxes cost $48.75.
What is the cost of each box of apple pies?
Mathematics
college
Pavel Machyniak
asked
by
Pavel Machyniak
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
$3.25 Thats the answer but it needs me to write more so i can submit it lol
Santosh Tiwari
answered
Jun 13, 2024
by
Santosh Tiwari
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 11, 2024
180k
views
Two boxes cost $6.50, 5 boxes cost $16.25, 7 boxes cost $22.75, 10 boxes cost $32.50, and 15 boxes cost $48.75.What is the cost of each box of apple pies?
Mingebag
asked
Feb 11, 2024
by
Mingebag
8.8k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
180k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org