119k views
0 votes
Martin bought 3 apples for $1.05. What is the cost of each apple

1 Answer

3 votes
you would divide $1.05 by 3 to get $0.35
User Nikhil Gupta
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories