32.8k views
1 vote
A 2-yard roll of wrapping paper costs $7.92. What is the price per foot?

1 Answer

7 votes

Answer:

The price of the wrapping paper per foot will be $1.32

User Ashish S
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.