130k views
14 votes
A pack of 5 tee-shirts costs $60. What is the unit price for each shirt?

User Mhd
by
8.3k points

2 Answers

12 votes

Answer:

12$

Explanation:

if each shirt is 12 bucks and there's twelve then 12*5 is 60

User Akbsmile
by
7.5k points
9 votes

Answer: 12

Explanation:

User DethSwatch
by
8.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories