130k views
14 votes
A pack of 5 tee-shirts costs $60. What is the unit price for each shirt?

User Mhd
by
4.5k points

2 Answers

12 votes

Answer:

12$

Explanation:

if each shirt is 12 bucks and there's twelve then 12*5 is 60

User Akbsmile
by
4.8k points
9 votes

Answer: 12

Explanation:

User DethSwatch
by
5.4k points