Answer:
L = 1.61 cm
Step-by-step explanation:
The frequency of open organ pipe is given by :

Where
n = 1 for fundamental frequency
f = 10500 Hz
L is the length of the pipe
v is the speed of sound, v = 340 m/s
So,

So, the length of the pipe is 1.61 cm.