148k views
10 votes
Myrtle is having a birthday party and is buying pizza for everyone. She buys 9 pizzas for $40.50 all together what is the unit rate for the pizza in pizza

2 Answers

12 votes
yeeeeyeeeeeeeeeeeeeee
User Gmolau
by
8.1k points
5 votes
40.5/9= 4.5. The unit rate is 4.5 for the pizzas
User So Jae Kyung
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories