Answer:
$0.25
Explanation:
20 ounces of grapes = $5.00
1 ounce of grapes = $?
We take
5 ÷ 20 = $0.25 per ounce
So, the cost of 1 ounce of grapes is $0.25
8.5m questions
11.2m answers