18.3k views
3 votes
If 18 oz of laundry detergent costs $14.94. What is the unit rate?

1 Answer

7 votes

Answer: $2.45

Explanation:

User Naaooj
by
8.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.