Final answer:
The unit rate for a 24 pack of Coca-Cola is $0.31 per item.
Step-by-step explanation:
The unit rate is the cost of one item in a group or a pack. In this case, we have a 24 pack of Coca-Cola selling for $7.48. To find the unit rate, we divide the total cost by the number of items in the pack. So, the unit rate for this pack of Coca-Cola is $7.48/24 = $0.31 per item.