menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
The game fee with shoe rental is $_, __ than the game fee? correct=thanks + more
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
The game fee with shoe rental is $_, __ than the game fee? correct=thanks + more
asked
Sep 10, 2022
214k
views
13
votes
The game fee with shoe rental is $_, __ than the game fee?
correct=thanks + more
Mathematics
middle-school
Ankur Chaudhary
asked
by
Ankur Chaudhary
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
11
votes
2$ more than. I’m pretty sure that is the answer if not I’m sorry
Nghia Do
answered
Sep 10, 2022
by
Nghia Do
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
i think 4$ more not sure if it's correct
Levk
answered
Sep 15, 2022
by
Levk
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 16, 2022
216k
views
What is 4 dollars + 5 quarters + 4 pennies = $_.__
Jim Carroll
asked
Feb 16, 2022
by
Jim Carroll
7.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
216k
views
asked
Jun 16, 2022
150k
views
It cost $56 for 10 books. If they all cost the same, how much did 1 book cost? Write just the number in dollars, no labels - ($_.__)
Hubisan
asked
Jun 16, 2022
by
Hubisan
8.3k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
150k
views
asked
Apr 6, 2022
167k
views
10 pounds of Cat Food A costs $6.50. For 20 pounds of Cat Food B it is $14.00. Which cat food is the better deal? Write the answer as the dollar amount for one pound of the better deal. ($_.__)
CruorVult
asked
Apr 6, 2022
by
CruorVult
8.6k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
5
votes
167k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org