menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A package of 5 pairs of insulated socks costs $37.45. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $nothing per pair of socks.
asked
Feb 7, 2022
232k
views
1
vote
A package of 5 pairs of insulated socks costs $37.45. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $nothing per pair of socks.
Mathematics
high-school
Rambi
asked
by
Rambi
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:
i think 6.59
Explanation:
Pocho
answered
Feb 12, 2022
by
Pocho
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 1, 2021
189k
views
A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.16. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $nothing per pair of socks.
VinnyG
asked
Jan 1, 2021
by
VinnyG
7.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
189k
views
asked
Mar 19, 2018
161k
views
The camera melissa wanted for her birthday is on sale at 27%off the usual price. theamount of the discount is $99.90.what was the original price of the camera?$nothing
Dusan
asked
Mar 19, 2018
by
Dusan
8.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
161k
views
asked
Sep 13, 2019
158k
views
A store sells 8 cans of soup for $22. How much would it cost you to buy 9 cans of soup?It would cost $nothing.
Karthik Balakrishnan
asked
Sep 13, 2019
by
Karthik Balakrishnan
7.9k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
158k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org