232k views
1 vote
A package of 5 pairs of insulated socks costs ​$37.45. What is the unit price of the pairs of socks​? The unit price is ​$nothing per pair of socks.

User Rambi
by
8.1k points

1 Answer

5 votes

Answer:

i think 6.59

Explanation:

User Pocho
by
8.3k points