menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
At Happy Harry’s Laundromat, the dryer costs $1.50 for 10 minutes. At Jolly Judy’s Laundromat the dryer costs $2.25 for 15 minutes. Which laundromat offer the better deal?
asked
May 22, 2022
80.3k
views
18
votes
At Happy Harry’s Laundromat, the dryer costs $1.50 for 10 minutes. At Jolly Judy’s Laundromat the dryer costs $2.25 for 15 minutes. Which laundromat offer the better deal?
Biology
high-school
Hayden
asked
by
Hayden
5.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
9
votes
They are equal I think
Nijel
answered
May 29, 2022
by
Nijel
7.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.6m
answers
Other Questions
Milicent finds a plant in her backyard. It is tall and has large cones. What did Milicent find?
I need biology help. We are taking one lesson today and we need to make a habitat demonstration. It needs to show one habitat, 5 animals in that habitat, 5 plants in that habitat, and 5 sun drawings in
there are 3 different ways for plates to interact with eachother list the 3 types of faults and what they do
7. dinoflangellates stores excess sugar as A. proteins B. fats C. starch D. none of the above 8. An amoeba moves by extensions of its cytoplasm, which is know as A. cilia B. flagella C. pseudopdia D. none
Help me please!! 60 points! All three, please.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org