179k views
2 votes
Find the unit rate for 3.99 for 12

2 Answers

10 votes

Answer:

33.25

Explanation:

User Ravnur
by
6.0k points
9 votes

Answer:

So the answer is $3.99 / 12 = $0.3325 per can = 33.25 ¢ per can.

User Jigisha
by
5.6k points