216k views
1 vote
If three pens cost $5.67, the cost of one pen is

User Alan Spark
by
7.2k points

1 Answer

5 votes

Answer:

Explanation:

5.67/3=1.89 per pen cost

User Sabin Bogati
by
7.5k points