menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
How much would Sophia pay for 14 peppers
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
How much would Sophia pay for 14 peppers
asked
Mar 20, 2024
55.2k
views
4
votes
How much would Sophia pay for 14 peppers
Mathematics
college
Mcoav
asked
by
Mcoav
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer: $8.40
Explanation
just trust gangy
Trader
answered
Mar 26, 2024
by
Trader
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Sep 9, 2024
110k
views
Question 11 This question has two parts. First, answer Part A. Then, answer Part B. Part A Sophia bought 9 red peppers for $5.40. Find the unit rate. Then use the unit rate to write an equation relating
Alex Bass
asked
Sep 9, 2024
by
Alex Bass
7.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
110k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org