menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
An 8-quart container of window cleaner costs $34.24. What is the price per cup?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
An 8-quart container of window cleaner costs $34.24. What is the price per cup?
asked
May 19, 2024
195k
views
1
vote
An 8-quart container of window cleaner costs $34.24. What is the price per cup?
Mathematics
college
KayoticSully
asked
by
KayoticSully
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
$1.07
Explanation:
JDwyer
answered
May 25, 2024
by
JDwyer
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 14, 2024
195k
views
A 2-gallon container of window cleaner costs $34.24. What is the price per quart?
Robert Harris
asked
Dec 14, 2024
by
Robert Harris
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
195k
views
asked
Nov 28, 2024
80.7k
views
A 32-cup container of window cleaner costs $29.12. What is the price per quart?
Moin Shirazi
asked
Nov 28, 2024
by
Moin Shirazi
8.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
80.7k
views
asked
Oct 16, 2024
138k
views
A 2-gallon container of window cleaner costs $31.68. What is the price per quart?
Posdef
asked
Oct 16, 2024
by
Posdef
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
138k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org