Answer:
I agree with both of them
Explanation:
A dozen is 12 muffins. Therefore, you pay $3.00 for 12 muffins.
We know that you pay $3.00 for 12 muffins we need to find out how much EACH muffin cost. For that we need to divide $3.00 by 12 which is 0.25.
Now we need to know how much it will cost us for 16 muffins. We use our equation 16*0.25 which is 4. Elena said she will pay 4 so she is right.
Andre said he will buy 8 muffins so we use our equation again 8*0.25 which is 2. He said he will pay 2 so he is right.