Answer:
To compare the cost of each option, we need to calculate the cost per flyer.
For the first option, the cost per flyer is:
30 dollars / 100 flyers = 0.3 dollars/flyer
For the second option, the cost per flyer is:
65 dollars / 250 flyers = 0.26 dollars/flyer
Therefore, the second option is cheaper per flyer. However, if you only need 100 flyers, the first option would be more cost-effective.
Explanation: